Kredīts no 18

KredītsŠāda vecuma grupu iedalīšana notiek, jo Latvijā nav tik daudz 18 gadīgu jauniešu, lai radītu pietiekošu pieprasījumu un aizdevējiem būtu izdevīgi uzņemties risku, ka daļa jauniešu aizdevumus neatmaksās. Tādēļ aizdevēji izvēlas neizskatīt šādus pieteikumus un aiztaupīt laiku un iespējamās problēmas.

Šāda izvēle ir aizdevēja vēlme neriskēt ar jauniešu kreditēšanu, bet realitāte varētu uz to skatīties citādi. Jaunieši varētu būt vēl vairāk motivēti atmaksāt aizdevumus, lai nesabojātu savas nākotnes iespējas, nekā vecāki cilvēki. Tikko sākot savu pieauguša cilvēka dzīvi, neviens nevēlas to apgrūtināt priekšlaicīgi. Ļoti daudzi jaunieši studē, bet paralēli studijām strādā. Viņi strādā pēc skolas, pa naktīm, piepelnās kā nu katrs var un māk.

Iedalīt visus jauniešus riska kategorijā ir nepareizi un netaisnīgi, bet, diemžēl, tā notiek. Ja cilvēks, pilngadību sasniedzis, ir ar pastāvīgiem ienākumiem, nav citu, nenokārtotu, parādu, ir pieņēmis lēmumus par kredīta ņemšanu, tad nedrīkstētu būt ierobežojums kas liedz to darīt tikai vecuma dēļ.

Aizdevēji, kuri ir gatavi izsniegt aizdevumu jau no 18 gadu vecuma, parasti, veic papildus pārbaudes izvērtējot jaunieša spēju veikt aizdevuma atmaksu. Tiek izvērtēti esošie ienākumi, iespējas, iepriekšējā pieredze ar aizdevumiem. Katrs šāds pieteikums tiek izvērtēts individuāli, jo aizdevējs cenšas sevi pasargāt no, iespējamajām, problēmām ar ko varētu saskarties jaunietis kā rezultātā varētu tikt ietekmēta aizdevuma atmaksa. Šāda pieeja ir saprotama, jo daudzi jaunieši šajā vecumā nav gatavi uzņemties saistības par aizdevuma atmaksu. Taču tiesāt visus balstoties uz šādu iespējamību ir nepareizi.

Ņemot vērā cik daudz parādnieku ir Latvijā, pieņemt, ka viena cilvēku grupa būtu īpašs risks ir kļūdaini. Aizdevējam būtu pienākums izvērtēt katru pieteikumu, neņemot vērā personas vecumu. Ņemt vērā tikai aktuālos faktorus, kā ienākumu stāvokli, kredītu vēsturi un citus noteicošos elementus lēmuma pieņemšanā.

Ja esat atbildīgs,  pieņemat pārdomātus lēmumus un spējat atbildēt par iespējamajām sekām, tad, nepieciešamības gadījumā, aizdevumu atrast jums izdosies. Tomēr 18 gadu vecumā būtu jāapdomā iespējamās sekas. Pašā dzīves sākumā sabojāt nākotni nebūtu ieteicams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *