Volejbols

Volejbols ir viens no komandas sporta veidiem, kurš ir arī ļoti populārs Latvijā. Šis sporta veids tiek spēlēts gan skolās, gan pagalmos, gan amatieru, gan profesionāļu līmenī. Kā jau visi sporta veidi, tam ir sava, uzticīga, fanu bāze un entuziasti, kas šim sportam velta visu dzīvi. Lai arī Latvijā volejbols atpaliek, popularitātes ziņā, no hokeja, futbola un basketbola ziņā, tas turpina attīstīties, tā popularitāte turpina augt.

Vēsturiski, volejbols ir radies Amerikā, jau tālajā 1895. gadā. Volejbols tiek spēlēts starp divām komandām, kur katrā komandā ir 6 spēlētāji. Laukums tiek sadalīts uz pusēm pa vidu, novelkot tīklu, pāri šim tīklam tad arī tiek mētāta un sista bumba. Volejbola spēles mērķis ir pārsist bumbu pāri tīklam tā, lai pretinieku spēlētāji to nespētu atsist, tā nokristu pretinieku laukumā vai pretinieki to raidītu ārpus laukuma robežām vai tīklā. Viena no komandām servē bumbu, tad tā tiek raidīta no viena laukuma gala pāri tīklam un pretiniekiem tā ir jāpārsit atpakaļ, turklāt tas ir jāizdara pieskaroties bumbai ne vairāk kā trīs reizes, tātad to drīkst uzņemt, piespēlēt un gremdēt. Ja tā nenotiek, tad servētāju komanda iegūst punktu. Šī spēle ir diezgan vienkārša, bet tajā pašā laikā, tā ir arī sarežģīta. Laukums ir sadalīts ne tikai uz pusēm, bet tas ir sadalīts arī katras komandas pusē. Ir aizsardzības un uzbrukuma zonas. Aizsardzības spēlētāji nedrīkst bloķēt metienus, savas komandas spēlētāji nedrīkst nosegt servējošo spēlētāju un tamlīdzīgi. Pārkāpumi nozīmē kļūdas un punktus pretiniekiem.

Uzvarētāju šajā spēlē nosaka pēc punktiem. Spēle notiek 5 setos un uz var komanda, kura uzvarējusi 3 no 5 setiem. Viens sets ilgs t līdz 25 iegūtiem punktiem vienas komandas labā, izņēmums ir tad, ja atstarpe starp rezultātiem ir mazāka par diviem punktiem, tad spēle turpinās, bet tikai līdz 27 punktiem. Tad uzvara var būt arī ar viena punkta starpību. Pēc katra seta komandas mainās laukuma pusēm. 3. un 5. setā komandas mainās laukuma pusēm pēc iegūtiem 8 punktiem. Ne vienmēr gan spēle ir 5 setus gara, mēdz būt arī spēles 3 setos. Tad uzvar komanda, kura gūst uzvaru divos no trim setiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *