Viegla nauda, labi vai slikti?

200 eiro kredītsLiela daļa Latviešu īsti nepazinājās ātro internetu kredītu ietekmi un to, kā tie darbojās. Latvija bija pārāk ilgi komunisma režīmā, kur tāda lieta kā ātrie kredīti nemaz nebija zināma. Tomēr 21. gadsimtā ātro kredītu bums uzsākās ar pilnu atdevi un respektīvi katrs, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu varēja saņemt aizdevumu. Tajā laikā ātro kredītu kompānijas daudz nešķiroja, bija kredīta pieteikums – piešķīra. Tomēr tagad, kad liela daļa cilvēku ir izgājuši cauri šiem kredītu procesiem, sāk saprast to, ka viegla nauda ne vienmēr ir tā labākā.

Protams, gadījumos, kad tā patiešām ir nepieciešama, nav nekas slikts aizņemties ātro kredītu, tad, kad Jūs skaidri apzināties to, ka šo aizdevumu varēsiet atmaksāt un dzīvot tālāk ar mierīgu sirdi. Taču šie tik viegli pieejamie kredīti, nereti tika izmantoti ne īpaši prātīgos nolūkos un dažreiz pat pilnīgi nelietderīgām precēm vai pakalpojumiem. Par piemēru var minēt jauniešu pasēdēšana vakarā. Visi labi atpūšas un tad vienā brīdī mazliet pietrūkst.

Protams, ka spiediens tiks izdarīts uz visjaunāko pilngadīgo jaunieti un parasti visi teiks, to, ka nākamajā dienā kopīgi atmaksās aizdevumu un tamlīdzīgi. Taču, kad ātrais kredīts tiek pieprasīts un saņemts, nākamajā dienā neviens vairs neko neatceras un šim jaunietim tagad vienam pašam ir jātiek galā ar saviem parādiem. Šādas situācijas ir bijušas ne vienu reizi vien. Varbūt atsevišķas nianses ir savādākas, taču ātrie kredīti bieži tiek pieprasīti, tikai tāpēc, lai varētu turpināt atpūtu.

Ir pat gadījumi, kad pats cilvēks nemaz neatceras, ka iepriekšējā vakarā ir ņēmis ātro kredītu un saprot to tikai tad, kad ātrā kredīta kompānija atsūta brīdinājumu par aizdevuma atmaksas termiņa kavēšanu. Lai izvairītos no šādām situācijām, ātro kredītu kompānijām vajadzētu palielināt minimālo aizdevuma izsniegšanas vecumu vismaz no 21 gada, taču pašiem kredītu ņēmējiem būtu rūpīgāk jāizvērtē kompānija, ar kādu viņi ir kopā, lai netiktu izdarīts spiediens no malas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *