Pensijas fondi

Trešo pensiju līmenī darbojas privātie pensiju fondi. Atklātie pensiju fondi ir banku dibināti pensiju fondi. Slēgtie pensiju fondi ir dibināti Jūsu uzņēmumā. Šajos fondos var iesaistīties konkrētas darbavietas darbinieki. Katrs pensijas fonds izstrādā un saviem klientiem piedāvā pensiju plānus, pēc kuriem vadoties notiek iemaksu veikšana, naudas ieguldīšana finanšu un kapitāla tirgos, kā arī naudas uzkrājuma izmaksa.

Ikviens pats var izvēlēties sev tīkamāko un izdevīgāko fondu, naudas pārvaldnieku un ieguldījumu plānu, turklāt ar laiku vajadzības gadījumā to ir iespējams mainīt. Iemaksas fondos varat veikt Jūs pats vai arī jebkura cita persona, piemēram, jūsu darba devējs, turklāt iemaksu veicējs, saņem ienākumu nodokļa daļēju atmaksu. Lai nodrošinātu sev skaistas un iztiku bagātas vecumdienas uz mūža nogali, kas Tev patiešām patīk un sagādā prieku, vajadzētu apsvērt iespēju pievienoties kādam no 3. pensiju līmeņa fondiem un paralēli valsts garantētajai pensijai, ir ieteicams veidot privāto uzkrājumu vecumdienām.

Privātajos pensiju fondos veiktos pensijas uzkrājumus var sākt saņemt sasniedzot vien nieka 55 gadu vecumu. 3. pensiju līmeņa uzkrājums ir daudz izdevīgāks, jo salīdzinot ar 2. Pensiju līmeņa uzkrājumiem, tie ir mantojami.

Šobrīd Latvijā piedāvātie pensiju plāni galvenokārt atšķiras pēc valūtām kādas notiek ieguldījumu veidošanā. Pastāv dažādu veidu ieguldījumu stratēģijas, komisijas maksas un procenti. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja piekļūt statistikai par to, kā konkrētajam finanšu pārvaldniekam ir veicies ar naudas ieguldīšanu un peļņas gūšanu Jūsu veidotajam uzkrājumam. Ir svarīgi sekot līdzi un iegūt pārskatus par fondu finansiālas darbības rezultātiem, tādā veidā kontrolējot savas pensijas uzkrājuma pieaugumu.

Dažādu apstākļu dēļ, vajadzības gadījumā ir iespēja mainīt uzkrājuma pārvaldnieku uz tādu, kura darbība finanšu un kapitāla tirgos varētu būt krietni veiksmīgāka. Pensiju fondi ir svarīga ekonomikas un nelielas inflācijas daļa, tieši tāpēc ir labi, ja sistēmā piedalās pēc iespējas vairāk iedzīvotāji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *