Pakāpeniska ātro kredītu atmaksa

Nauda, eiro centiDaudziem cilvēkiem vajadzīga palīdzība, lai noskaidrotu, kā tad tikt vaļā no kredītiem. Ir vajadzīgs plāns, taču – ar ko sākt? Viens no ieteikumiem ir izveidot ienākumu un izdevumu apkopojumu, kuru sauc par budžetu.

Tāpat kā Latvijas valstij ir budžets, kas nākamajam gadam tiek pieņemts iepriekšējā gada pavasarī, tā arī mēs varam veidot savu personīgo vai ģimenes budžetu, kurā tiek uzskaitīti mums svarīgi ienākumi un izdevumi.

Lai izprastu, kur nonāk nauda, ir lietderīgi sākt ar tēriņu fiksēšanu. Mēneša garumā centieties pierakstīt pilnīgi visus savus izdevumus. Apkopojot izdevumus kategorijās, Tu varbūt būsi pārsteigts, cik daudz naudas aiziet pirkumiem, par ko Tev, protams, bija apjausma, bet to apmērs – visai neskaidrs. Pēc mēneša Tev jānoskaidro, kas ir paši nepieciešamākie izdevumi. Tie ir atšķirīgi dažādiem cilvēkiem, bet lielākajai tiesai no mums svarīgākās izdevumu pozīcijas ir pārtika, mājokļa īre, komunālie maksājumi. Ja Tu esi aizņēmies, tie ir arī kredītu atmaksas maksājumi. Vismaz šai izdevumu kategorijai – neatliekamie jeb obligātie maksājumi – jāsastāda summa, kas ir mazāka par visiem Taviem kopējiem ienākumiem. Ja tas tā ir, Tu jau vari sākt plānot, kad tiksi vaļā no kredītu apburtā loka. Ja obligātajos maksājumos neesi ierēķinājis kredīta pamatsummas atmaksu, bet tikai kredītu termiņu pagarinājumu maksu, Tev būs nedaudz grūtāk, jo – ir grūtības pirmajā mēnesī, ja visi pārējie, izņemot obligātos maksājumus, „jānogriež”, bet, ja naudas pietiek tikai obligātajām pozīcijām un kredītu atmaksas pagarinājumiem, lieta ir vēl sarežģītāka. Tomēr Tev nevajadzētu atteikties no mērķa pakāpeniski atmaksāt ātros kredītus. Dari, kā šeit ieteikts, sākot ar ienākumu un izdevumu apkopojumu.

Tātad, ja esi ticis skaidrībā par izdevumu dažādību, bet izdevumu kopsumma tomēr ir lielāka, kā ienākumi, Tev jāpadomā, kā ietaupīt, iepērkoties ikdienā. Taupības pasākumus var attiecināt gandrīz uz visiem izdevumiem, sākot no maizes iegādes līdz lētākam transportam.

Dažas labas taupīšanas stratēģijas:

  1. iepērcies saskaņā ar pirkumu sarakstu,
  2. pērc vairumā – tā būs lētāk,
  3. salīdzini dažādu ražotāju produkcijas cenas,
  4. iepērcies tirgū,
  5. izmanto akciju atlaides,
  6. taupi elektroenerģiju un siltumu,
  7. pērc lietotu,
  8. mainies,
  9. pārdod veco,
  10. salabo veco.

Taupības pasākumu ieviešana ir izdevīgs laiks, lai atteiktos no nevajadzīgiem izdevumiem. Vari sākt samazināt tabakas un alkoholisko dzērienu lietošanu. Sporta kluba apmeklējuma vietā, īpaši, ja esi no tiem, kas nopērk abonementu, bet to bieži vien neiztērē, sāc gatavoties maratonam, piedalies vingrošanas biedrību KSMR Fitness un Ghetto Games rīkotajos pasākumos par pieejamu dalības maksu. Uzsāc treniņus mājas režīmā, nodarbojoties ar jogu vai skriešanu.

Taupības palīgs ir papildu ienākumi. Tos vari iegūt dažādi. Viens no veidiem – aptaujājot draugus un radus par iespējām piepelnīties. Jo vairāk cilvēku zinās, ka Taviem ieņēmumiem ir vajadzīgs materiāls papildinājums, jo biežāk arī Tu pats sev atgādināsi par stāvokļa svarīgumu, jo – ir viegli aizmirst labos nodomus, ja tie paliek tikai pie Tevis. Tici sev, un Tu sasniegsi vairāk, kā cerēji. Otrs veids – izmanto savas prasmes, hobijus un citas iespējas, kas varētu dot ieguldījumu tavā labklājībā. Vīrieši var atcerēties, kā pusaudža gados paši remontēja savu velosipēdu, nodarbojās ar kokgriešanu. Sievietēm rokdarbu un mājas uzkopšanas prasmes var palīdzēt ieņemt dažus liekus eiro, kas būtiski, lai ne vien uzlabotu materiālo pusi, bet arī celtu pašapziņu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *