Noderīgi naudas padomi

NaudaViens no galvenajiem padomiem, kas būtu jāņem vērā ir tāds, ka nevajag censties parādīt pasaulei cik daudz naudas jums ir. Tas nav domāts tā, ka jūs stāstāt visiem ka jums ir nauda un cik daudz tās ir. Bet gan tā, ka mēs mēdzam censties dzīvot tā, lai visi zinātu, ka mums ir nauda. Mēs pērkam dārgu apģērbu un valkājam to tikai vienreiz. Mēs pērkam jaunas automašīnas tikai tāpēc, ka to varam. Mēs izšķiežam naudu, lai apkārtējie domātu, ka mēs to varam atļauties. Tas viss ir tādēļ, ka vēlamies saņemt apbrīnu no apkārtējiem. Iespējams pat skaudību. Ja kāds draugs nopērk jaunu automašīnu, mēs vēlamies nopirkt labāku un tamlīdzīgi. Bet vai tas ir nepieciešams? šādi mēs varam izcelties, bet tas nesniedz nekādu citu labumu. Mēs esam iztērējuši naudu, bet neko citu nesaņemam. Ja vēlaties dzīvot pārticīgu dzīvi, tad šāda izrādīšanās būtu jāsamazina līdz minimumam.

Tāpat mēs mēdzam ņemt kredītus. Kredīti ir ļoti noderīgs instruments dažādu finansiālu problēmu risināšanai, bet tos nevajadzētu ņemt pirkumiem kas neatbilst mūsu iespējām. Ja mūsu finanses neatļauj braukt ar mersedesu tad ņemt kredītu un to pirkt nebūtu prātīgi. Protams, mēs vēlamies labas un dārgas lietas, bet tām ir jāatbilst mūsu iespējām. Ja mēs ņemam kredītus šādiem pirkumiem, tad mēs uzņemamies lielu risku, ka radīsies problēmas ar kredīta atmaksu. Šādā gadījumā var nākties šķirties ne tikai no iegādātās lietas, bet arī no kā cita.

Katru dienu mēs saskaramies ar dažādiem kārdinājumiem. Ejot gar veikalu mēs varam ieraudzīt kādu preci kuru vienkārši mums vajag. Reizēm ir jāļauj sev šī vājība un jāieiet veikalā, un jānopērk šī prece. Bet šāda rīcība ir pieļaujama tikai izņēmuma kārtā. Ir ļoti viegli pierast pie šādas rīcības. No tā ir ļoti jāuzmanās, jo ir viegli pirkt, diemžēl, maksāšana ir daudz sarežģītāka. Ja jūs sev  ļaujat šādu rīcību ieviest par ierastu, tad, agrāk vai vēlāk, radīsies sarežģījumi ar finansēm. Kaut kas paliks nesamaksāts un tamlīdzīgi.

Kredītdevējs

Vēl viena lieta kas būtu jāpatur prātā ir jaunu preču pirkšana. Tas nenozīmē ka jums ir jādodas uz lietotu apģērbu veikaliem, bet daudzi ir apsēsti ar visu jauno. Tiklīdz tirgū parādās jauns telefons, tas ir jānopērk. Īpaši tas attiecas uz tehnoloģijām, jo tās nepārtraukti attīstās un mainās. Ja jūs ļausiet sev akli sekot jaunajām tehnoloģijām, tas ir ļoti īss ceļš līdz finanšu problēmām. Jauni datori, telefoni, televizori un tamlīdzīgi, kļūst pieejami katru dienu, bet ir jāsaprot, ka nav jāpērk viss jaunais. Parasti mēs to darām, lai, atgriežoties pie iepriekšējā, atstātu iespaidu uz saviem draugiem. Tas var būt ļoti bīstami.

Galvenais padoms par naudu ir tāds, ka jums ir jābūt atbildīgiem. Ir viegli ļauties emocijām un pirkt, bet tas var kļūt par pieradumu un tas būs ļoti bīstami. Pirms tērēt naudu, ir jāpadomā. Tikai tā varat rīkoties savās labākajās interesēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *