Kas ir personīgais budžets

Jums nav nepieciešams sarauties, izdzirdot vārdus personīgais budžets. Mums ir nepieciešams pārkvalificēties un neuztvert šo frāzi negatīvā veidā. Vārdi, kas nāk prātā, to izdzirdot – kontrole, atteikšanās, upurēšana – ir vienkārši jāaizstāj ar – būt atbildīgiem par savām finansēm, pārredzamība, dzīvošana ar atvērtām acīm. Kāda iemesla dēļ mēs esam tik slikti apmācīti, es nezinu, laikam pašu dēļ. Ir pienācis laiks sākts uztvert terminu, personīgais budžets, kā draugu.

Jā, tam ir daudz priekšrocību – tas ir sakārtots, disciplinēts un labi organizēts veids, kā tikt galā ar savām finansēm, bet daudz svarīgāk – tas ir veids, kā Jūs varat noteikt Jūsu naudai, kur tai iet. Sākuma punkts ir patiešām zināt, kur Jūsu nauda tiek iztērēta. Ja Jums nav personīgā budžeta un, ja Jūs nepiefiksējat Jūsu faktiskos izdevumus, Jūs nezināt, kur aiziet daļa Jūsu naudas katru mēnesi.

Nav svarīgi, vai Jūs veicat savu iepirkšanos katru dienu, katru otro dienu vai reizi nedēļā, iepirkumu saraksts var palīdzēt Jums ietaupīt gan laiku, gan naudu. Ja Jūs savu iepirkšanos vienmēr veicat vienā un tajā pašā vietā, Jūs varat ietaupīt vēl vairāk laika. Jums vairāk nav jāklīst starp plauktiem, cenšoties izdomāt, ko vēl Jums vajag. Jūs vienkārši ejat no viena plaukta uz otru, paķerot to, kas Jums ir nepieciešams, dodaties taisni uz kasi, mazākā laikā nekā, kas Jums nepieciešams tagad. Labs iepirkšanās saraksts ir ne tikai papīra gabals, kur Jūs pierakstāt to, ko Jums ir nepieciešams iegādāties. Tas ir saraksts, kas pasaka Jums tieši to, kas Jums ir nepieciešams, un cik daudz. Pirms Jūs varat izveidot šādu sarakstu, tomēr, Jums ir jāzina, tieši to, kas glabājas Jūsu virtuves skapjos un to, kas Jums būs nepieciešamas nākamajā nedēļā. Te noder arī ēdienreižu plānošana, jo tā palīdzēs Jums izplānot savu iepirkšanos gan saskaņā ar to, kas Jums būs nepieciešams, gan ar to, kas Jums jau ir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *