Kāpēc studentu kredītus ņem mazāk ?

Ļoti svarīgs iemesls, kāpēc studiju kredītu apetīte ir sarukusi ir tas, ka Latvijā kļūst arvien mazāk studentu. Kopš 1991. gada ar katru nākamo gadu, Latvijā samazinājās dzimstības skaits. 1998 gadā sākumskolas audzinātājas jau minēja to, ka bērni grupiņās ir arvien mazāk. Lūk tas ir rezultāts tam, ka valsts nerūpējās par savu attīstību un populācijas vairošanu. Visi atzina, ka mācību apmaksai ņemto kredītu plāno atmaksāt paši tad, kad sāks strādāt.

Par valsts galvotajiem kredītiem

Interesants fakts – valsts galvotajos studiju un studējošo kredītos kopš 2001.gada izsniegti 228 miljoni eiro. Tas nozīmē, ka liela daļa studentu nav iepriekš pildījuši savas saistības un diemžēl nespēja atmaksāt visu studiju kredītu bankai. Tieši šāda veida pieredze iedzen bailes iedzīvotāju vidū, jo cilvēkiem patīk stabilitāte. Stabilitāti var iegūt tikai veidojot uzkrājumu, jo diemžēl aizņemoties kredītu Tu nezini, kas var notikt rīt vai parīt. Ja arī Tu meklē izdevīgāko studiju kredīta veidu, tad noteikti izskati vairāku kredītu kompāniju piedāvājumus. Īpašu vērību jāpievērš studiju kredīta līguma noteikumiem un aizdevuma procentu likmei.

Kā ātrāk un veiksmīgāk atmaksāt kredītu/-s

Samaziniet Jūsu izmaksas – Jūs esat kādam parādā, kad esat ieguvuši savā īpašumā kredītu, tādēļ pēdējā lieta, ko Jums vajadzētu darīt, ir tērēt daudz naudas laikā, kad jāveic kredīta atmaksa. Padariet šo par galveno savas dzīves mērķi, vismaz uz doto brīdi. Samaziniet savus izdevumus, kur vien tas ir iespējams. Izveidojiet plānu. Pārskatiet savu ikmēneša budžetu un izvērtējiet jomas, kurās Jūs varat samazināt izdevumus. Atbrīvojieties no dārga mobilā telefona plāna vai televīzijas pakalpojumiem. Iegūstiet kaut ko vienkāršāku. Mēģiniet samazināt pārtikas budžetu. Vienmēr ir kaut kas, bez kā Jūs varat iztikt. Jūs varat atbrīvoties no parādiem vieglāk šādā veidā, un Jums būs papildus nauda kontā, ko Jūs varat ietaupīt katru mēnesi arī pēc kredīta atmaksas. Tas palīdzēs Jums ilgtermiņā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *