Kādēļ izveidot budžetu

Budžeta izveidošana ir daudz vieglāka, ja Jums ir budžeta veidne. Tā ietaupa Jūsu laiku un tā sniedz zināmu struktūru. Viss, kas Jums jādara, ir jāaizpilda tukšās vietas. Pēc tam, kad esat pierakstījuši visus skaitļus, sākas patiesais budžeta veidošanas process. Jo vairāk uzmanības Jūs tam veltāt, jo lielāka būs atdeve. Galu galā, Jums būs ceļa karte, lai sasniegtu Jūsu sākotnējo mērķi, kas iedvesmoja Jūs izveidot personīgo budžetu – Jūs gribējāt dzīvot labāk, izkļūt no parādiem, pensionēties, u.c.

Apskatīsim 10 vienkāršus iemeslus, kādēļ Jūs varētu vēlēties izveidot personīgo budžetu:

  • Lai uzzinātu, kur Jūsu nauda aiziet katru mēnesi.
  • Lai iegūtu vairāk ietaupījumu.
  • Lai atrastu veidu, kā neaizņemties, pamest darbu, uzsāktu uzņēmējdarbību, uzsāktu mācības u.c.
  • Lai nomaksātu savus parādus.
  • Lai dzīvotu savu līdzekļu ietvaros.
  • Lai sagatavotos lielākiem izdevumiem, piemēram, augstskolai, jaunam bērnam.
  • Novērtētu savu pašreizējo biznesu un izlemtu, vai vēlaties to turpināt.
  • Sagatavot rezerves neparedzētiem izdevumiem.
  • Lai aprēķinātu minimālos ienākumus, ar ko Jūs varat izdzīvot grūtākos finanšu periodos.
  • Šeit var būt arī Jūsu idejas!

Kā veidot uzkrājumus?

Naudas taupīšana var būt īpaši svarīga ekonomikas lejupslīdes laikā. Bet ir daudz naudas taupīšanas stratēģiju, kas var palielināt Jūsu bankas konta atlikumu, un palīdzēs Jums ietaupīt simtiem eiro gada gaitā.

Ietaupiet par savu pašreizējo dzīves vietu

Daži no veidiem, kā Jūs varat samazināt sava esošā mājokļa izmaksas, ir izīrēt istabu, un samazināt uzlabojumus un ērtības. Lieki teikt, ka, ja Jūs īrējat dzīvokli un nolemjat paņemt vēl vienu īrnieku, pārliecinieties, ka Jūs nepārkāpjat kādu no Jūsu īres līguma noteikumiem.

Maksājumu grafiks

Izveidojiet diskrētu grafiku, kas norāda tieši to, kas Jums ir jāmaksā pēc katra mēneša sākuma. Galvenais šeit ir nemaksāt no kredītiem un pārliecināties, ka Jums vienmēr ir nepieciešamā nauda ikmēneša maksājumu veikšanai attiecīgajos datumos. Piemēri ir īre, pārtikas iegāde, elektrības rēķini, ūdens rēķini, telefona rēķini vai jebkuri citi ikmēneša regulārie izdevumi.

Visbūtiskākā lieta ir pārbaudīt, ka Jūsu alga ir pietiekama, lai segtu visus ikmēneša regulāros izdevumus. Kad esat to aprēķinājuši, jebkuras citas papildus izmaksas būtu jāpārskata un jāveic saskaņā ar stingru budžeta kontroli. Izvairieties no tālāku kredītu parādu uzkrāšanas, bet gan atmaksājiet tos, lai samazinātu Jūsu kredīta parādu katru mēnesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *