Kā ietaupīt uz ēdienu

Kad nav vairs lietu, uz kā rēķina taupīt, nākas ķerties pie pārtikas, kurā aiziet gana liela summa jebkurā mājsaimniecībā. Ietaupīt uz brokastīm, pusdienām un vakariņām? Kāpēc ne? Pareizi realizēta pieeja var būt gan veselīga, gan lēta.

Varbūt atteikties no pusdienām pavisam?

Ir diezgan daudz cilvēku, kuri šāda veida naudas taupīšanu visnotaļ veiksmīgi pielieto, taču jāteic, ka veselības apsvērumu dēļ to nevajadzētu darīt. Lielāko dienas enerģijas devu ir jāuzņem tieši dienas pirmajā pusē, lai enerģijas pietiktu visai dienai.

Gatavojiet mājās! Vienīgais mīnuss, kas daudzus attur, ir tas, ka iepriekš ir jāvelta laiks pusdienu pagatavošanai. Protams, ka laika patēriņu noteikti atsver finansiālais ieguvums, ko tas sniedz. Palūkojiet arī jūs – ņemiet pusdienas līdzi vai iekārtojiet savu laiku tā, lai pusdienot varētu doties uz mājām, ja dzīvojat netālu.

Ēdiet mazākas pusdienu porcijas! Ne visas ēstuves piedāvā iespēju iegādāties pusporcijas, taču noteikti varat atrast ēdnīcu tuvu darbam vai mājām, kur šo iespēju piedāvā. Arī mājās – ierastās rīsu pakas vietā apēdiet pusi no paciņas, divu zupas bļodu vietā – tikai vienu. Protams, ja ir veselības problēmas vai speciāls uzturs, jāvadās pēc tā, taču, ņemot vērā, ka katrs otrais Latvijas iedzīvotājs  vēlas samazināt savu svaru, tad šādi nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienu.

Neizejiet uz veikalu izsalcis! Ja ejat uz veikalu izsalcis, tad varat rēķināties, ka izsalkums diktēs jūsu rīcību. Iespējams, iepirkumu groziņā iecelsiet  ne vien vakariņām paredzētās lietas, bet daudz ko citu, un, aizejot mājās un remdējot izsalkumu, daudz no tā visa vairs nemaz negribēsiet.

Izvērtējiet akcijas un atlaides

Protams, daudzas akcijas uz to vien spēlē kā uz šķietamu atlaidi, bet, ja esat ievērojis kādu akcijas preci, ko parasti ikdienā iegādājies, esiet gudrs un nopērciet nedaudz vairāk, nekā nepieciešams šobrīd – tām jābūt precēm, kas nebojājas un kuras jūs izlietosiet.

Veidojiet iepirkumu sarakstu

Jebkurā situācijā ir vislabāk mājās jau iepriekš izdomāt, ko gatavosiet ēst tuvākajās dienām. Tāpat arī izvērtējiet, kas no nepieciešamā jau ir, un ko vēl vajag iegādāties, lai apzinātu savus tēriņus.

Organizējiet vienu iepirkšanās dienu nedēļā! Tādējādi varēsiet izvairīties no veikala apmeklējuma katru dienu! Kādu dienu izrevidējiet ledusskapi un virtuves skapīšus, pārlūkojiet, kas mājās ir un ko no tā nākamās nedēļas ietvaros var pagatavot. Vēlāk varat sākt domāt, kādi produkti mājās trūkst, kādi būs nepieciešami nākamās nedēļas laikā, lai iepirktos produktīvāk.

Domājiet praktiski

Skatīties ne tikai uz reālo cenu, bet arī uz to, cik produkts maksā kilogramā, tāpat arī salīdziniet kilogramu cenas, iegādājoties maizi, piena produktus, gaļu u.c. Veikala gaitās, dzenoties pēc lētāka produkta, t.i., pērkot lētākas lietas, atcerieties, ka pirkt izdevīgākas preces nenozīmē pirkt mazāk kvalitatīvas. Domājiet par savu un savas ģimenes veselību.

Ņemiet līdzi savus iepirkumu maisiņus, nevis pērciet tos veikalā

Kaut gan sākotnēji tas var šķist sīkums, taču, ja dodaties uz veikalu katru dienu un katru dienu nopērc vienu maisiņu par 10 centiem, tad mēnesī iztērējat 3 eiro pilnīgi lieki. Gada griezumā tas izskatās vēl iespaidīgāk, jo summa, kas iztērēta par maisiņiem, jau ir mazliet zemāka par 40 eiro, kurus droši vien zināt, kā iztērēt gan lietderīgāk, gan patīkamāk. Galu galā arī sīkumi beigās veido lielas summas, kuras varam ietaupīt, ja zinām, kā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *