Grāmatvedis

PieteikumsGrāmatvedis un uzņēmums ir divas lietas, kuras nepieciešamas kārtīgam uzņēmumam. Tās ir divas saistītas lietas, kuras viena bez otras nevar iztikt. Ja grāmatvedis redz veidus kā samazināt nodokļos maksājamās summas vai ietaupīt naudu, tad tas ir viņa pirmais darbs, ko paveikt. Grāmatvedis informē un sniedz ieteikumus, kā uzņēmumam strādāt efektīvāk!

Grāmatvedības pakalpojumi ir svarīgi un nepieciešami katrā uzņēmumā, lai uzņēmums varētu darboties atbilstoši Latvijas likumdošanai. Katram Latvijas uzņēmumam likums paredz sniegt grāmatvedības atskaites un iesniegt gada pārskatus, ziņojumus un deklarācijas, ne tikai ieņēmumu dienestam (VID), bet arī citām valsts iestādēm.

Ir svarīgi, lai grāmatvedības atskaites, gada pārskati, ziņojumi un pārējais tiktu sniegts laikā un korekti. Visam jābūt tā, lai iestādēm nerastos jautājumi un viss būtu skaidri saprotams. To paredz likums! Grāmatvedībai ir jābūt saprotošai ne tikai uzņēmuma īpašniekam, bet arī minētajām iestādēm.

PVN deklarācijas un tās pielikumi, gada pārskati, darba devēja ziņojumi ir tikai neliela daļa no uzņēmuma grāmatvedības. Ne velti grāmatvedis ir svarīga uzņēmuma sastāvdaļa, jo tikai viņš spēj sakārtot grāmatvedību tā, lai visiem būtu skaidrs, kas notiek konkrētajā uzņēmumā.

Grāmatvedības pakalpojumi

Grāmatvedības pakalpojumi ir pakalpojumi, ko uzņēmums var izmantot, ja nevēlas tērēt lielas naudas algojot grāmatvedi. Grāmatvedības pakalpojumi jeb ārpakalpojumi ir lielisks veids, kā ietaupīt naudu uz grāmatvedības pakalpojumiem.

Grāmatvedības sevī ietver izmaksas ne tikai par grāmatvedi, bet arī grāmatvedības un nodokļu programmām. Izmaksas ir daudz un dažādas. Nevajadzētu aizmirst arī par kursiem un semināriem, kuri ir svarīgi, lai esošais uzņēmuma grāmatvedis izglītotos un nezaudētu iemaņas. Viss mainās un attīstās. Mainās arī nodokļu likmes un likumi. Jebkuram nopietnam grāmatvedim ir svarīgi apmeklēt šādus kursus un seminārus. Tas viss maksā naudu.

Grāmatvedības ārpakalpojumu pirkšana

Ja uzņēmums pērk grāmatvedības pakalpojumus no cita uzņēmuma (grāmatvedības pakalpojuma uzņēmuma), tad visas izmaksas par grāmatvedības pakalpojumiem un semināriem izpaliek. Tas ir ideāls risinājums maziem un vidējiem uzņēmumiem. Kā jau tika minēts, ir svarīgi, lai grāmatvedība būtu kārtībā. Labāk uzticēt grāmatvedību zinošiem un savas jomas profesionāļiem, lai darbs tiktu paveikts perfekti!

Jums tikai atliek atrast uzticamus grāmatvedības pakalpojumus un noslēgt līgumu. Tālāk grāmatvedis izdarīs visu, lai uzņēmumam būtu caurspīdīga grāmatvedība. Par noteiktu fiksētu ikmēneša samaksu (atkarīgs no rēķina skaita un dokumentu daudzuma), Jums tiks sniegti grāmatvedības ārpakalpojumi.