Aizņēmums no tuva cilvēka

KredītdevējsAizņēmumam no tuviniekiem ir vairāki plusi. Parasti draugs vai ģimenes loceklis sapratīs jūsu situāciju un nesavtīgi vēlēsies palīdzēt,  tātad – par aizdoto summu neprasīs kredītprocentus. Tuvinieks atšķirībā no bankas vai ātro kredītu firmas, visticamāk spēs būt iejūtīgi vēlreiz, ja nespēsiet aizdevumu norunātajā laika atgriezt – tiesu izpildītāji jūs neterorizēs, soda nauda nebūs jāmaksā. Ja iepriekš esat sabojājis savu kredītvēsturi un pie bankām vairs nav vērts griezties, aizņēmums no privātpersonas var būt vienīgais veids kā tikt pie naudas līdzekļiem. Tomēr jāatceras,  ka arī privāto aizdevēju pacietība reiz izsīks, tāpēc parādus jācenšas atdot laicīgi un atbildīgi.

Lai arī tuviniekiem uzticamies kā sev pašam, un liekas, ka arī ar internetā sastaptu labdari visu var sarunāt, labāk aizdevuma nosacījumus būtu noformēt pie notāra, sevišķi, ja runa ir par ievērojamu summu. Notāra apstiprinātajā līguma vajadzētu ietvert naudas izsniegšanas un atdošanas kārtību, atdošanas termiņu, un, protams, summu, kas tiek aizdota. Rakstisks apliecinājums gan jums, gan aizdevējam ļaus justies drošāk, un, ja radīsies kādas problēmas, vienošanos varēs lauzt tiesas ceļā.

Kā jau minēju, plašajā interneta vidē netrūkst svešu privātpersonu piedāvājums aizdot naudu, ja sabojātas attiecības gan ar banku, gan radiniekiem, šī iespēja varētu likties gana kārdinoša. Tomēr iesaistoties šādā darījumā, jābūt dubultuzmanīgam – pārliecinieties, ka aizdevējs nav krāpnieks, kurš pazudīs ar pirmo procentu iemaksu, aizdevuma summu nemaz neizsniedzot, kā arī rūpīgi izlasiet visus līguma punktus, lai izslēgtu citus nepatīkamus pārsteigumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *