Aizdevuma atmaksa pirms paredzētā termiņa

Aizņemties naudu, naudaDaži kredītdevēji cenšas no kredītņēmējiem prasīt kādus papildu procentus par to, ka viņi pirms kredīta atmaksas termiņa vēlas nomaksāt pilnībā savu paņemto kredītu. No tādiem vajadzētu izvairīties. Latvijā ir likums, kas paredz, ka procentus no paņemtās summas ir jāmaksā tikai tad un tikai par to laika posmu, kurā kredītņēmējs ir bijis saistībās un kārtojis savas kredītsaistības ar kredītdevēju, bet ja šī konkrētā persona vēlas atmaksāt savu kredītu pirms atmaksas termiņa, tad nekādā gadījumā kredītdevējs nevar pieprasīt nekādus papildu procentus. Jebkurš cilvēks var atmaksāt pilnībā savu kredīta summu un tas neizmaksā nekādus papildu procentus, ar to Jums ir jābūt uzmanīgiem, jo ir kredītdevēji, kuri uz cilvēku nezināšanu papildus paņem nezināmas izcelsmes procentus.

Ja vēlaties un Jums ir iespēja atmaksāt savu kredītu pilnībā, pirms kredīta termiņa beigām, tad vislabākais veids, kā to paziņot savam aizdevējam – vienkārši rakstiskā veidā nosūtīt savam aizdevējam vēstuli, kurā Jūs paziņojat par to, ka Jums ir visa nepieciešamā naudas summa, lai atmaksātu visu kredīta summu un Jūs to vēlaties darīt, piemēram jau rīt. Par šādu pakalpojumu kredītdevējs nekādā gadījumā nevar pieprasīt papildu  samaksu, jo Jums ir tiesības atmaksāt savu kredītu pirms termiņa. Ar šādu soli Jūs atmaksāsiet savā kredītā paņemto pamatsummu, tādējādi tiksiet atbrīvoti no procentu maksājumiem, kuri Jums būtu bijuši, ja nebūtu veikuši kredīta atmaksu pirms termiņa.

Atcerieties, ka šāda iespēja ir samērā izdevīgā, tāpēc – Ja Jums parādās lieka nauda, tad lieki to netērējiet, bet gan veiciet savu kredīta atmaksu pirms termiņa, jo tādā veidā, ne tikai ātrāk atbrīvosieties no sevis paņemtā kredīta, bet arī no papildu procentiem, kas sastādi vadoties pēc tā, uz cik ilgu laiku esat paņēmis konkrēto kredīta veidu! Aizņemties atbildīgi un  izvērtējiet savas iespējas atmaksāt sevis paņemto kredītu, lai maksājumu nespējas gadījumā, Jūs nesagādātu sev liekas problēmas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *